شماره تماس : 09122988346 - 88490357
آرتا پرینتر - مقالات » فوم رول کارتریج چیست ؟

» فوم رول کارتریج چیست ؟

تاریخ انتشار : می 23, 2020

فوم رول چیست؟ فوم رول کارتریج لیزری چیست و یا فرق فوم رول با فوم رولر چیست؟ تمامی این سوال ها مواردی است که برای پاسخ گویی برای این مقاله تحت عنوان فوم رول کارتریج چیست انتخاب کرده ایم.

در مقاله ی انواع فوم رول با تفاوت فوم رول در صنعت و ماشین های اداری آشنا شدیم و حال به بررسی هرچه بیشتر این قطعه لاستیکی می پردازیم.

فوم رول کارتریج چیست ؟

فوم رول کارتریج یکی از قطعات کارتریج لیزری است. فرقی میان فوم رول و فوم رولر وجود ندارد. این قطعه که به صورت رول می باشد از جنس لاستیک یا نمد است که در بین تمامی قطعات یک کارتریج تنها قطعه ای است که کمتر خراب می شود اما با این حال باید توجه ویژه ای هنگام مصرف به آن بشود.

مسئولیتی که این قطعه از کارتریج لیزری به عهده دارد تمیز کردن ضایعات باقی مانده بر روی درام است که بعد از چسبیده شدن تونر روی کاغذ به درام هم می چسبد.

از دیگر خصوصیات این قطعه باید بگوییم که قطعه ای بسیار حساس است به طوری که اگر ضربه ای به فوم رول وارد شود و جای آن بماند دقیقا همان قسمت از فوم رول روی درام را تمیز نمی کند.  اتفاقی که می افتد این است که روی کاغذ به ازای هر چرخش فوم رول پرینت گرفته شود.

از مواردی که  نشان دهنده خرابی فوم رول کارتریج است باید گفت که اگر فوم رول را به هر دلیلی جایگذاری نکنیم  کاغذ پس از سپری کردن عملیات چاپ  کاملا سیاه می شود.

هم چنین اگر در چاپتان یک کلمه پشت سر هم تکرار شود و سپس کمرنگ تر شود هم باید بدانید که فوم رول کارتریج شما خراب شده است.

فوم رول کارتریج لیزری که کارش مرتبط به درام می باشد دقیقا به این قطعه چسبیده است و زیر آن بلید کارتریج قرار دارد. اندازه فوم رول کارتریج با درام پرینتر و درام کارتریج برابر است.